[ad_1]

За час війни численна кількість містян втратили роботу, багато хто був змушений покинути домівку та отримати статус внутрішньо переміщеної особи в різних областях України. Наразі ситуація в Чернігові поступово налагоджується, тому люди масово почали повертатися додому. Це викликало гостру потребу у робочих місцях для людей, яких спіткало безробіття.

Кабмін та Верховна рада після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ухвалили кілька законодавчих актів, які регулюють питання порядку реєстрації безробітних та виплати допомоги, серед Закон про безробіття в умовах війни, постанови про реєстрацію безробітних під час війни та спрощення порядку реєстрації безробітних під час воєнного стану, особливістю якого є надання внутрішньо переміщеним та особам, які перебувають на території, де ведуться бойові дії, права припинити трудові відносини дистанційно.

Наша редакція поспілкувалася із заступником директора Чернігівського міського центру зайнятості Іриною Чечко, аби дізнатися, чи є робочі місця, як отримати допомогу по безробіттю та чи варто зараз взагалі повертатися.

«Наразі мінімальний розмір допомоги по безробіттю складає 1 000 гривень. Порядок реєстрації безробітних в період воєнного стану спрощений, тобто можна подати заяву через застосунок «Дія» або через особисте відвідування. Ми йдемо назустріч людям, які перебувають у зоні бойових дій і намагаємося брати їх на облік в залежності від їхніх життєвих обставин.»

Заступник директора Чернігівського міського центру зайнятості Ірина Чечко

Окрім цього пані Ірина розказала про те, що наразі так хвилює містян, а саме про процедуру отримання допомоги по безробіттю.

«На отримання допомоги мають право усі застраховані особи працездатного віку до призначення пенсії, та які не отримують заробіток та інші передбачені законодавством доходи. Перелік документів, які потрібно подати, стандартний: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка та документи про освіту. Якщо до на потрапляє внутрішньо переміщена особа, яка не має цих документів, ми намагаємось отримати її дані з реєстрів. Такій людині призначається допомога по безробіттю у мінімальному розмірі. Коли ми отримаємо всі перелічені документи, то перерахунок здійснюється відповідно до отриманих даних.»

Пані Ірина наголосила на тому, що статистика людей, які втратили роботу ще не велась, але щодня вони приймають дуже велику кількість людей, а вакантних місць вкрай мало. На одну посаду може бути і десять чоловік.

«Ми дуже сильно закликаємо роботодавців до співпраці з нами, адже вакансій наразі дуже мало. Цей тиждень ми посилено працюємо над відновленням контактів з нашими роботодавцями, тому що намагаємося взагалі з′ясувати, хто переніс своє підприємство, хто працює, та хто ні, хто постраждав, хто збирається відновлювати свою роботу. Також є новостворені підприємства за час війни, з якими ми також намагаємося контактувати.»

На питання «Чи повертатися людям, які знаходяться в інших областях або країнах?» пані Ірина відповіла, що поки не варто. Вона радить всім, хто чернігівцям, які отримали статус ВПО звертатися до центрів зайнятості за місцем проживання, аби йти працювати, тим самим допомагаючи економіці країни. Адже підприємство отримає компенсацію за внутрішньо переміщену особу у розмірі 6 500 гривень. З приводу тих, хто зараз закордоном, особливо, хто виїхав з дітьми, пані Ірина наголошує на тому, якщо є змога, то варто ще трохи почекати, аби впевнитися, що все дійсно закінчилося.

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий