[ad_1]

У четвер, 26 серпня, на сесії міськради депутати прийняли концепцію озеленення Чернігова на наступні 5 років.

Нагадаємо, 3 серпня начальник КП «Зеленбуд» Артем Стах презентував програму розвитку озеленення міста Чернігова на понад 2,5 млрд грн. Її головна мета – розроблення комплексу заходів щодо відновлення, охорони і збереження зелених насаджень та утримання їх у здоровому впорядкованому стані.

Зауважимо, на розгляд і затвердження депутатським корпусом цей документ виносився саме як концепція, а не як програма – тобто без кошторису. Це означає, що питання про передбачення і виділення коштів на реалізацію зазначених у концепції кроків будуть виноситися пізніше і окремо. Вочевидь, все залежатиме від фінансових можливостей міста.

Натомість міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що концепція озеленення передбачає амбітні плани і у нього є серйозний намір втілити їх у життя.

Озеленення Чернігова. Звідки візьмуть гроші і які дерева де посадять?, фото-1

– Будемо сподіватись на те, що у нас не буде якихось серйозних бюджетних потрясінь і буде можливість виконувати цю програму. Вже в цьому році ми спрямовуємо суттєву суму на висадження зелених насаджень у Чернігові і в майбутньому приділятимемо серйозну увагу питанню озеленення. Це будуть якісні здорові дерева, які в перспективі будуть виконувати естетичну, екологічну і практичну функцію, а саме прикрашати наше місто, очищувати повітря та створювати тінь у спекотну сонячну погоду, – наголосив керманич міста.

Загалом, більшістю депутатських голосів концепція міста була прийнята.

Нагадаємо, Раніше, начальник комунального підприємства «Зеленбуд» Артем Стах презентував Проєкт програми розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки.

У рамках програми планується:

• провести облік зелених насаджень та створити їхню електрону базу;

• розробити документи для розвитку озеленення міста;

• створювати сквери, бульвари та зелені коридори з різних видів рослин;

• впровадити сучасні методи та практики висадки, захисту, догляду та лікування дерев.

У програмі визначено 30 основних місць для реконструкції зелених зон під сквери, сади та бульвари. Визначено і 22 резервні перспективні зони, де також доцільно провести реконструкцію територій.

Орієнтовна вартість всіх передбачених програмою заходів сягає більше 2,5 млрд. гривень.

Розпочати реалізацію програми планують у цьому році із заміни дерев на вулиці Шевченка, яка відбудеться у кілька етапів: від Красної площі до вулиці Мстиславської (38 кленів), від вулиці Мстиславської до вулиці Пушкіна (96 лип), від Красного мосту до вулиці Молодчого (39 кленів та 16 платанів), від вулиці Молодчого до вулиці Рокосовського (79 кленів).

Також у пріоритеті – вулиця Князя Чорного від вулиці Кирпоноса до вулиці Толстого (66 кленів) і вулиці Полуботка від Красної площі до вулиці Пушкіна (42 липи та 4 граба).

Крім того, 116 екзотичних ліквідамбарів смолоносних планують цього року висадити на вулиці Хлібопекарській на ділянці від проспекту Перемоги до вулиці Князя Чорного. На Мстиславській (від вулиці Полуботка до проспекту Перемоги) з’явиться 44 липи.

У наступні роки роботи охоплять усі мікрорайони міста.  

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти «Чернігівський Фонтан», де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий