[ad_1]

Майже кожен з нас хоч раз у житті перетинався з такою людиною, як нотаріус. Саме вони відіграють роль «незалежних свідків», які засвідчують факти різноманітних договорів та достовірність цих документів. Також вони відповідають за правильність перекладів, і навіть відсутність помилок при складанні таких документів.

Одним словом, без них зараз нікуди і працюють вони доволі багато, але тільки не 2 вересня. Адже цього дня українські нотаріуси вже протягом 10 років відзначають своє професійне свято – День нотаріату!

Давня професія

Виникнення професії нотаріуса відносять до періоду Стародавнього Риму. У той час усні домовленості на папір переносили писарі, і саме їх вважають прообразом сучасних нотаріусів.

Однак писарі тоді не спеціалізувались лише на юридичних паперах. Тому виникла окрема професія табеліонів – людей, чия діяльність була пов’язана тільки з правовими документами, а саме юридичними актами і судовими паперами. Представників цієї професії суворо контролювала держава, а розмір винагороди за надані послуги призначався правителем, у той час як табеліон не міг виставляти свою ціну.

Слово ж «нотаріат», власне як і однойменний інститут, також виникло в Римі кінця II – початку III століття н. е. Нотаріуси (від слова notta – «знак») служили тоді при єпархіях і стенографували бесіди єпископів з парафіянами, а також займалися церковним документообігом. Пізніше нотаріуси розширили свій уплив і на світське життя та стали зустрічатися не тільки в Римі, але й в Італії і по всій Європі.

На території ж України перші нотаріуси були ще за часів Київської Русі. Є кілька свідчень, що в той час існували такі собі писарі, які завіряли своїм підписом ті ж самі боргові розписки.

Роботи вистачає всім

Зараз же, згідно з Єдиним реєстром нотаріусів, в Україні налічується майже 6 000 приватних нотаріусів, а також діє 753 державні нотаріальні контори. Зокрема, у Чернігові працює 60 приватних нотаріусів – 1 % від їх загальної кількості, але і це доволі велика цифра. Вона безпосередньо вказує на те, що в нашому місті вміють виховувати дійсно здібних юристів, які знають свою справу та готові допомогти кожному чернігівцю.

І це притому що, у принципі, стати нотаріусом доволі складно. Ще складніше – стати кваліфікованим і затребуваним фахівцем. Дуже багато спеціалістів починають свою кар’єру з посади помічника більш досвідченого колеги. Але далеко не всі помічники в майбутньому отримують місце нотаріуса. Однак гарно виконуючи свої обов’язки та бувши цілеспрямованим, можна домогтися багато чого. І чернігівська нотаріальна спільнота є цьому підтвердженням.

Плюси-мінуси

У кожній професії є свої переваги та недоліки, і від цього нікуди не дітись. Нотаріуси не виняток, кожен з них може чимось похвалитись, а на щось пожалітись. Беззаперечно, нотаріуси є представниками престижної професії з можливістю приватної практики, що додає їм ваги в суспільстві. Також вони неабияк популярні серед населення та мають постійний попит на свої послуги, що дає впевненість у завтрашньому дні.

Проте нотаріуси мають і високий ступінь відповідальності із жорстким контролем своєї діяльності нотаріальною палатою. За свої помилки вони можуть втратити ліцензію, а за зловживання повноваженнями держава передбачає кримінальну відповідальність.

Можна сміливо говорити, що робота нотаріуса далеко не проста і вимагає неабиякого хисту та знань. Але попри це в Чернігові щодня вас готові вислухати кілька десятків спеціалістів, допомогти з укладанням будь-яких документів та просто піти назустріч.

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий