Коли і як садити чорнобривці на розсаду за місячним календарем у 2022 році

Якщо ви хочете, щоб чорнобривці на дачній ділянці зацвіли раніше — вирощуйте розсаду. Але перш з’ясуйте всі особливості цього процесу. Обов’язково уточніть, коли садити чорнобривці на розсаду і як це найкраще зробити. Незалежно від того, були насіння посаджені відразу у відкритий ґрунт або в горщики Вам не доведеться відчувати особливих труднощів у догляді за сіянцями.

Сіємо чорнобривці на розсаду вчасно

У контейнери з підготовленим субстратом квіти зазвичай садять в кінці лютого або на початку березня . В такому випадку до кінця квітня сіянці зміцнюються настільки, що їх можна буде висаджувати на клумбу. Десь в середині червня вже з’явиться можливість насолоджуватися улюбленими квіточками. Визначати час, коли можна без побоювання садити чорнобривці у відкритий ґрунт, необхідно уважно. Ці квіти теплолюбні і навіть незначні заморозки їх можуть погубити.

Як виростити розсаду чорнобривців

Що стосується ємності для посадки насіння то це можуть бути як спеціальні торф’яні таблетки, так і пластикові контейнери, які обов’язково слід забезпечити декількома дренажними отворами на дні для відходу зайвої води. Чорнобривці не дуже вимогливі до ґрунту, тому не обов’язково купувати спеціальний субстрат для квітів — можна обійтися городньою землею. Правда, щоб уникнути зараження, краще полити самостійно приготовану землю міцним настоєм марганцівки або крутим окропом.

Саджаючи чорнобривці важливо врахувати такі моменти:

  • Перед заповненням ємностей ґрунтом на дно краще насипати трохи керамзиту або камінчик.
  • Насіння занурюємо на глибину близько 1 см.
  • Поливаємо, зверху накриваємо пакетом або склом, а днів через п’ять оцінюємо перші результати.

Посадка чорнобривців на розсаду в домашніх умовах

Можна відзначити такі моменти в догляді за розсадою чорнобривців:

  • Сіянці дуже потребують сонячного світла
  • Коли на розсаді з’являться два перших справжніх листочка, її слід пікірувати, не забуваючи прищипнути при цьому корінець кожної рослини.
  • За 10 днів до висадки у відкритий ґрунт розсаду бажано почати загартовувати, виносячи на деякий час на вулицю.
  • Полив чорнобривців здійснюють тільки в першій половині дня.

Питання про те, коли садити чорнобривці на розсаду і як це краще зробити зовсім не складне. Відповідь на нього — лютий-березень. Чорнобривці дуже люблять сонячне світло, але не переносять перезволоження ґрунту. Цвітуть вони досить довго, на радість багатьох дачників. Наша рубрика квітникарство допоможе зробити Вашу домівку неймовірно прекрасною.

Відео: Як посадити розсаду чорнобривців

Читайте також:

Коли садити квіти чорнобривці

Важливо не тільки правильно вибрати період для посіву насіння квітів чорнобривців, але й грамотно посадити розсаду у відкритий грунт чи в горщики, а також забезпечити належний догляд в період бутонізації, під час цвітіння і після того, як рослина відцвіте.

Посів квітів чорнобривців у відкритий грунт

Сіяти чорнобривці у відкритий грунт найкраще після загрози весняних заморозків – в травні, коли грунт достатньо прогріється. Зпушіть землю сапкою, зробіть борозну глибиною приблизно до 5 см, налийте туди води, посійте насіння і присипте його землею. За кілька тижнів з’являться паростки і якщо вони зійдуть надто густо, розсадіть їх.

Для більш раннього цвітіння висівати насіння чорнобривців потрібно у кінці лютого на розсаду.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Коли сіяти квіти чорнобривці на розсаду

Чим раніше посієте чорнобривці на розсаду тим швидше вони зацвітуть. Якщо ви вирощуєте різні види чорнобривців, які раніше за інших треба сіяти: високорослі чорнобривці у кінці лютого ( у них довший термін достигання), чорнобривці низькорослі і карликові – на початку квітня, і всі три види зацвітуть у червні. Вирощування розсади чорнобривців – процес нескладний. Приготуйте суміш ґрунту (можна купити універсальну для квітучих або для розсади). Підготуйте контейнер, зробіть дренажний отвір для зливу зайвої води. На відстані 1,5-2 см одна від одної зробіть заглибини, розкладіть у них насіння і присипте невеликим шаром ґрунту. Поливати потрібно дуже обережно, щоб вода не вимила насіння з ґрунту. Контейнер ставимо у тепле місце (22-25 градусів С) і стежимо, щоб ґрунт не пересихав. Паростки повинні з’явитися не пізніше ніж за тиждень, тоді контейнер потрібно перенести до світла і трохи знизити температуру (15-18 градусівС). У фазі 2-3 листочків пікірують чорнобривці у поодинокі горщечки.

Висаджування розсади квітів чорнобривців

У відкритий ґрунт розсаду висаджують тоді, коли мине загроза пізніх заморозків і у рослини сформується сильна коренева система. Зазвичай це відбувається в кінці травня або на початку червня. Ґрунт чорнобривцям потрібен поживний, нейтральний, добре зволожений у першій половині літа. Висаджують чорнобривці за схемою: високі 40х40 см, низькі – 30х30 см, карликові – 20х20 см між рослинами. Після висадки необхідно стежити за вологістю грунту: якщо чорнобривцям бракує води, вони виростуть слабкими, а суцвіття у них будуть дрібними.

Інші статті про чорнобривці: