[ad_1]
Почали готувати з травня. Під опікою є погорільці, вся вулиця Хутірська в Киїнці. Тепер вони у свою чергу допомагають нам. Коли можуть, відварюють і передають овочі, передають соління, варення.
Як часто зустрічаєтеся? Саме в цій компанії ми готуємо раз на тиждень. В неділю хлопці забирають, а раніше ми самі возили. Зараз трохи змінюються позиції, і вони самі забирають. Оце зараз мають приїхати.
Ми наших хлопців називаємо котами. Так от серед них були такі, які з лютого місяця вперше спробували домашню їжу завдяки нашим дівчатам. Ротний у нас крутий. Якщо Люба чи дівчата зроблять 10 відбівних, а у нас 20 хлопців на одній позиції, то все буде поділено навпіл, і кожен отримає свій шматок.
Вони потім вам фото відправляють? Так, обов’язково! Коли я сама їду, то фотографую. Сьогодні приїдуть і заберуть. Я з деякими контактую з травня, з іншими – з серпня. Тому фото звіти є завжди, судочки також повертать. І навіть відра миють, щоб нам було зручно.
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-1 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-1, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
Хто у вашій компанії? Спочатку починали з мамою – пані Тетяна. Потім приєдналася моя колежанка і родичка Ліля, мої друзі, родичі. У нас не вистачало рук, і я зробила оголошення, і перша, хто відгукнувся – Любов – моя любов. До цього не були знайомі. І тоді до нас приєдналися Ірина, Юлія, Марго, Вікторія. І ще одна Ірина – ми тільки сьогодні познайомилися.
О котрій ви зібралися, аби все це приготувати?
Десь о півдевятої ранку. Хтось робить заготовки вдома. Дехто починає навіть з четверга. Окрім того, що ми працюємо, у нас є і свої справи, але хлопців залишити без продуктів ми не можемо. Буває, можемо в останню мить щось готувати.
Тут я бачу приблизно 10 дівчат. Так, це наша основна бригада. Одна не змогла приєднатися.
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-2 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-2, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
Що в меню? Картопля варена з котлетами, булгур і ще ми рибку посмажили. А також різноманітні смаколики, печиво, пиріжки. Сьогодні вирішили приготувати суші. Так сталося, що нам трохи задонатили на цьому тижні, і ми вирішили побалувати наших хлопців. Це домашні суші.
А що просять? Може, щось люблять і замовляють? Замовляють Любину випічку. У стаканчиках – десерти. І всі його дуже полюбили. Також у пані Юлії просять шарлотку. А загалом невибагливі. Те, що ми зробили, за те і дякують. Сьогодні ще буде особливий пиріг.
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-3 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-3, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
Пиріг від Юлії Сокол (вона з ним попозувала): це тертий пиріг, робила за рецептом Євгена Клопотенка – нашого відомого кухаря та волонтера. Це смак дитинства, є варення грушове, вишневе, агрусове, смородинове. Варення і своє, і дівчата передавали. Тут шість кіло тертого пирога.
Кожного разу передаємо. І ще пиріг великого розміру – то нам допомагає державний садочок №71. Там хороша завідувачка, вона включилася в цей процес, зателефонувала й допомагає величезними обсягами. І є хлопець, який допомагає машиною, і вони привозять.
А що вас мотивує? Запитую у дівчат
Юлія: я приєдналася десь у жовтні, побачила пост Люби, вона так описала, що треба вільні руки, і оскільки я займаюся кондитеркою та люблю цю справу, відгукнулася. Бо, напевно, прийшов час. Так, готую майже кожні вигідні, стараюся не пропускати. Тому ввечері починаю готувати. Дівчата забезпечують цукром, борошном, маргарином. І олію. Коли щось ще потрібно, я докупаю, і мене це зовсім не напружує. Це наш внесок у перемогу. І від того легше на душі, що ти не стоїш осторонь такої загальної справи.
Любов: мене мотивує наша близька перемога. Ми восени приєдналися. Навіть не згадаю, хто нас познайомив. Мені написали у вайбер, що певна пані шукає вільні руки, щоб допомогти готувати їжу. Ми готуємо тут на великі свята, а так кожна в себе вдома. Приготування починаємо з понеділка, бо треба ж продукти закупити. Потім заготовки робимо. Спочатку це була випічка, пиріжки, десерти, мої пляцки. Це ті ж самі торти, але на галицький манер їх так називають. Коли настали холоди, вони хочуть гарячої й поживної їжі, тому готуємо більш поживну їжу. Дівчата мої знайомі дають булгур, макарони, рис. І плов варимо, і картоплю.
Щотижня передаєте скільки? Гадаю, щотижня виходить десь 20-30 кіло готової їжі. Коли на Бахмут передавали, було 50-60 кіло готової випічки. Такої, що можна в дорогу зібрати. Ми з мамою готуємо, а долучається ще бабуля – 73 роки та моя донька Марго. Вона ходить просить коробки від печива, відерця, бо дуже багато пакуємо.
Що готували з Марго? Печиво, риба смажена. Гадаю, у свій вільний час зручніше. Тісто замішувала, котлетки смажила.
Люба: Так, м’ясо – це дорого. Мені дуже допомагають мої друзі. Збори не оголошую. Дівчата звонять або пишуть і привозять додому продукти. Питають, що потрібно. Купляють. Сусідка перекрутила м’ясо на фарш. Ми готували на 40 чоловік. Посмажила десь 6,5 кіло риби. Купували. Намагалися, щоб коштів вистачило.
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-4 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-4, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
Долучилася Іра Зелепуха. Як долучилися?
Іра: Одразу, як дізналися. Все вдома готуємо, потім передаємо. Важко зібратися усім в якомусь приміщення, бо нема такого, де всі помістяться. І не в кожного виходить. А коли якесь печиво – його можна раніше зробити. Так, це неймовірні обсяги!
Іро, а ви що готуєте? Або кекси, або пиріг. Те, що менше часу займає.
Люба велика молодчинка. І бабуся Антоніна Григорівна їм дуже допомагає. Якби вона розказала! Їй 85 років. вона ту війну пережила, і от зараз допомагає. У неї сльози на очах. Це вже 4 покоління допомагають! Відрами чистить картоплю, це коли ми олівє готуємо чи вінегрет.
Вони всі разом живуть. І вона дуже хвилюється, що вона не корисна. І завжди запитує, чим може допомогти, що їй ще зробити. Вона нам дуже допомагає.
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-5 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-5, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-6 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-6, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-7 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-7, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-8 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-8, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
![«Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки доп..., фото-9 «Кулінарна рота» працює на перемогу, або Як чернігівки допомагають годувати українських воїнів, фото-9, ФОТО Сергія Тонканова](https://www.0462.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
ФОТО Сергія Тонканова
Передавайте їм уклін!
Іра: кожна жінка щось своє робить, приносить, і загалом виходить багато. Якщо хтось хоче долучитися і думає, що його внесок буде маленький, то це не так. Ваша допомога не буде зайвою! Кожен потроху і ми зможемо зробити велику важливу справу.
А хто суші готував? Ліля. Ви майстер? Ні, я спробувала для себе, для рідних кілька років тому. І інколи свою родину балую. Військовим – уперше зробили.
Альона Акуленко – вона багато передає хлопцям у Бахмут. І це дівчата роблять ті, що працюють на Новій Подусівці. Вони згуртувалися ще в перші дні війни. Вона зараз провідує поранених у лікарні. Їздили і підняли настрій, бо їм дуже важко.
Продукти надають дві благодійні організації. Це волонтери «Північ», вони завжди допомагають, дають макарони, цукор, борошно, олію, томатну пасту. І БФ «Світла мета» на чолі Дмитром Ткаченком, коли воно є в них.
Сьогодні задоволені тим, як ваша бригада попрацювала? Завжди задоволена. Ще будуть пиріжки, печиво. Зазвичай у нас їх сто. Кожного разу кількість різна. З декількох частин приїздять. Вони зараз не дуже далеко від нас базуються. Великий пиріг – від садочка.
Можливо, про садочок – окремо поспілкуємося. За кілька тижнів.
[ad_2]
Источник: 0462.ua