[ad_1]

У Чернігові тривають капітальні ремонти будинків, де було пряме влучання російських снарядів чи бомб. Роботи виконують на багатьох об‘єктах одночасно, повідомляють в Управлінні ЖКГ міста, йдеться у сюжеті телеканалу «Дитинець».

Як Чернігів відновлює знищений і пошкоджений окупантами житловий фонд (ВІДЕО), фото-1

– Всього 146 будинків, які пошкоджені прямим влучанням снаряду, міни. З цих 146 будинків 107 в капітальному ремонті, які виконуються на замовлення Управління, 18 будинків, роботи яких виконуються на замовлення УКБ облдержадміністрації, і, якщо не помиляюся, 11 будинків, які ми перевели в поточний ремонт, тобто там немає нічого мегаскладного. По тим 11 будинках є висновки експертної організації, що можна провести поточний ремонт. Ми ці висновки передали управителям і вони самостійно виконують роботи, – каже начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц.

З сотнею будинків, які ремонтує місто власним коштом, проблем не виникає. Частина з них вже закінчена. Сума фінансування цих робіт з міського бюджету на сьогодні складає понад 140 мільйонів гривень.

Як Чернігів відновлює знищений і пошкоджений окупантами житловий фонд (ВІДЕО), фото-2

– Ми всі роботи виконаємо до 15 жовтня. Тобто це будинки, в яких пробита стіна. Також в цих будинках буде перевірена теплова мережа. І з 15 жовтня в цих будинках розпочнеться опалювальний сезон.

Під сумнівом, що будівельники встигнуть закінчити роботи до 15 жовтня, на кількох будинках. Адже є необхідність додатково перевіряти, що відбулося з конструкцією. Тому експертні огляди відтерміновують закінчення, пояснюють в Управлінні.

– Це Чорновола, 15А, Богуна, 44, Реміснича, 55А, Бєлова, 27, 37 кор. 3, Пухова, 154, Мазепи, 56 і Шевченка, 246А. Ми думаємо, якщо не встигнемо до 15 жовтня, то до 1 листопада Шевченка, 246А виконаємо. На Мазепи, 56 не стільки робіт по конструкції самого будинку, скільки по внутрішньобудинковим мережам, бо там все вигоріло. Щодо Богуна, 44 ніби все говорить, що за півтора місяці ми всі роботи виконаємо, але ще є пару моментів, які мають експерти. Тобто іноді ми робимо якісь кроки, у будівельників при виконані робіт виникає якесь питання, яке не побачили експерти, тоді ми викликаємо експертів і вони передивляються ще раз. Тобто за рахунок цього виникає необхідність у додатковому часі – тиждень-два, бо це аварійно-відновлювальні роботи, і ми маємо бути впевнені, що виконані роботи не приведуть до якихось, не дай Бог, подальших руйнацій.

Як Чернігів відновлює знищений і пошкоджений окупантами житловий фонд (ВІДЕО), фото-3

До 15 жовтня мають закінчити й поточні ремонти в кількох сотнях будинків, пошкоджених вибуховою хвилею. Їх виконують управляючі кампанії, матеріалами закупленими коштом міського бюджету. На ці потреби виділили 30 мільйонів гривень. Це передовсім роботи з ремонту дахів і скління місць загального користування.

– За цей місяць ми ще закупимо і передамо управителям матеріали на внутрішньобудинкові мережі. І ми абсолютно впевнені в тому, що ті поточні ремонти, які планували виконати до початку опалювального сезону, ми їх виконаємо.

У тих будинках, де до початку опалювального сезону не зможуть закінчити капітальні ремонти, шукатимуть можливість часткового підключення опалення, повідомляють в Управлінні ЖКГ міста.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти «Чернігівський Фонтан», де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий