Содержимое

[ad_1]

Кладовище Яцево, світлина видання «Високий Вал»

Кладовище Яцево, світлина видання «Високий Вал»

11 вересня виконком чернігівської міської ради прийняв одне та не став приймати інше рішення, яке стосується збереження пам’яті про захисників України, котрі загинули в україно-російській війні.

В якості додаткового питання члени виконкому розглянули проект рішення «Про відведення секторів для почесних поховань, поховання померлих (загиблих) військовослужбовців», яким пропонується виділити на кладовищі «Яцево» майданчик для меморіального комплексу для поховання загиблих захисників України:

Ми плануємо зробити місце для зборів, меморіальний знак, який достойний наших героїв. Облаштувати це місце лавочками, аби могли перечекати батьки або рідні загиблих. Тут планується зробити меморіал військовий, який буде виглядати згідно розробленому проекту, — пояснив в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

Меморіал пам’яті захисників України буде розташований неподалік від церкви святителя Феодосія УПЦ МП. Й у рідних загиблих захисників буде вибір де ховати своїх близьких: або там, де наразі відбувається поховання військових, або на місці запланованого меморіалу.

Щоправда є нюанс: якщо наразі рідні загиблих захисників можуть бронювати місце поруч з могилою свого родича для поховання іншого члена родини та встановлювати пам’ятники на власний розсуд, то на території меморіалу ховатимуть виключно загиблих захисників, й всі могили будуть виконані в одному стилі.

Втім, як зазначив Олександр Ломако, роботи зі створення меморіалу розпочнуть не раніше наступного року. Наразі рішення виносилося на виконком, аби «забронювати» сектор Яцево саме для цієї цілі.

Ще одним рішенням члени виконкому мали надати дозвіл на встановлення меморіальних дошок загиблим захисникам України Павлу Луту (на фасаді школи № 19) та Дмитру Музирьову (на фасаді школи № 2). Втім, проект цього рішення, за ініціативи Олександра Ломако, був знятий з розгляду.

Олександр Ломако показує сектори на Яцево, на яких має з'явитися меморіальний комплекс

Всі розуміють, що зараз значно збільшилася кількість меморіальних дошок на школах. Якщо системно до цього питання не підійти, то в нас деякі школи, фасади, повністю будуть у меморіальних дошках. А коли там закінчиться місце… це не правильно. Треба системно вирішити це питання: або на території шкіл ми робимо якісь меморіали, або якісь пам’ятники, або ми робимо в іншому місці на території школи. Якщо ми будемо ці дошки продовжувати встановлювати на фасаді (в деяких школах вже є по 8), то буде по 50… — пояснив свою позицію Олександр Ломако. – Про це треба з суспільством: з освітянами, з батьками, з родинами загиблих провести якісь розмови. Якщо треба буде з бюджету направити якісь кошти, щоб у кожній школі або меморіал, або музей-кімната на території школи… – ми готові на це йти. Це логічно. Але просто продовжувати вішати дошки на фасади, роблячи вигляд, що нічого не змінилося: це не правильно, не системно та безвідповідально. Прошу зняти це питання.

У підсумку, місце під меморіальний комплекс на Яцево члени виконкому виділили, а ось питання про встановлення меморіальних дошок зняли.

Нагадаємо, також меморіальний комплекс пам’яті загиблих захисників має з’явитися на території кладовища в Ялівщині.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий