Дизайнери рекомендують дотримуватися 5 важливих правил
Незважаючи на те, що ми не думаємо про це щодня, більшу частину свого життя ми проводимо у своїй квартирі. Тому якщо Ви плануєте капітальний ремонт квартири, ця стаття буде в нагоді.
Ми переживаємо багато найважливіших моментів у власних чотирьох стінах, і те, як це влаштовано, визначає наш щоденний комфорт і благополуччя. Тому так важливий відповідний дизайн інтер’єру , який повинен враховувати детальне планування, точний дизайн і специфічні архітектурні принципи. Як до цього підійти? Скільки це коштує і скільки часу потрібно для виконання? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з за просом – ремонт новобудови, ви знайдете в статті нижче.
- Адаптуйте стиль розташування до специфіки та розміру нерухомості.
- Пам’ятайте про свої наміри – бюджет часто є ключовим обмеженням.
- Дизайн від загального до деталей, починаючи з найбільших елементів.
- Вибирайте стиль облаштування з урахуванням ваших уподобань і призначення кімнати.
- Підбирайте кольори стін до меблів, а не навпаки.
- Використовуйте акценти та контрасти обережно та зберігайте послідовність.
- Використовуйте повторювані елементи, щоб підтримувати узгодженість в дизайні.
- У маленьких кімнатах використовуйте світлі тони, щоб створити ефект збільшення простору.
1. Враховуйте специфіку та розмір нерухомості
Пристосовуйтеся до того, що маєте, а не навпаки. Велику квартиру з високими стелями, якій понад сто років, не перетвориш на мінімалістичний простір із сучасною інтерпретацією. Так само, як до сучасного будівництва важко підібрати стиль, насичений дерев’яними, лакованими елементами. Тому почніть з того, що неможливо змінити і до чого необхідно адаптувати облаштування та дизайн квартири , а саме:
- стиль нерухомості – сучасні квартири, старі багатоквартирні та односімейні будинки вимагають різних рішень;
- матеріали та технології виготовлення стін, столярних виробів, підлоги та стелі — дерев’яна підлога накладає специфічні архітектурні концепції, так само як пластикові вікна чи стіни з гіпсокартону;
- розмір – як поверхня, так і висота, які впливають на дизайн і планування інтер’єру кімнати, кабінету чи іншого приміщення.
2. Вимірюйте свої наміри
Мрії та початкові припущення — це одне, але якщо у вас немає бездонного мішка з грошима, фінансові проблеми є ключовим обмеженням у облаштуванні вашої квартири . Бюджет часто відіграє вирішальну роль, оскільки він передбачає одні рішення та виключає інші. Якщо у вас мало грошей, ви не витратите кілька тисяч злотих на найкращий диван або встановите підлогу з червоного дерева у вітальні. Однак, якщо у вас є велика сума грошей, ретельно продумайте кожен вибір, адже доступність різноманітних виробів, матеріалів, механізмів і технологій оформлення інтер’єру величезна.
3. Від загального до конкретного
Підбираючи архітектурні рішення в кімнаті, кабінеті чи іншому приміщенні, виходьте із загального і поступово переходьте до більш дрібних елементів. Дотримання цього принципу дизайну інтер’єру означає, що планування включає в себе:
- спочатку найбільші елементи, тобто стіни, підлога, дерев’яні вироби та центральні меблі в даній кімнаті, наприклад, ліжко, диван, шафа або стіл;
- потім стільці, столи, крісла, письмовий стіл або полиці;
- нарешті, найдрібніші речі, такі як різноманітні аксесуари, компоненти обробки та прикраси, такі як картини, лампи, килими або побутова техніка та електроніка.
4. Виберіть стиль дизайна
Як ми зазначали в першому пункті, одним з основних факторів, що впливають на вибір стилю інтер’єру квартири при її облаштуванні, є її специфіка і площа. Тому не завжди є свобода у визначенні того, як облаштувати кімнату. Іноді доводиться обмежуватися певними трендами через, наприклад, велику висоту, невелику площу або оздоблювальні матеріали, використані для будівництва нерухомості. Однак інші, більш індивідуальні фактори все ж відіграють важливу роль, і їх теж варто враховувати при оформленні інтер’єру вітальні, спальні, дитячої, кабінету або будь-якої іншої кімнати. Це включає: Ваші особисті переваги, призначення даного приміщення та використовувані в ньому оздоблювальні матеріали.
5. Підберіть колір стін до меблів
А не навпаки! На жаль, багато людей не знають цього правила і починають планування з вибору кольору стін, а вже потім, пофарбувавши їх, переходять до придбання обладнання. Таким чином можна обмежити вибір меблів та інших елементів інтер’єру. Простіше спершу спланувати все обладнання, а потім приступати до фарбування. Це полегшує збереження архітектурної цілісності та візуальної узгодженості, тобто двох ключових аспектів, які впливають на сприйняття та використання квартири, вітальні чи іншої кімнати.