[ad_1]

Три нові водні насоси передали «Чернігівводоканалу» німецькі благодійники. Про це розповів виконуючий обов’язки міського голови Олександр Ломако на щотижневій нараді у муніципалітеті.

За його словами, вони допоможуть відновити роботу водонасосної станції №2, яка була практично знищена обстрілами під час російського вторгнення минулого року. Насоси встановлять на станції найближчим часом. Йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».

Німецькі благодійники передали «Чернігівводоканалу» три нові водні насоси, фото-1

– Це італійське виробництво, вони нові абсолютно, закупівельна ціна їх 300 тисяч євро. Це, до речі, результат міжнародної роботи, міжнародних поїздок представників міської ради. Була одна поїздка, вона виявилася ефективною, і в результаті переговорів віч-на-віч 300 тисяч євро місто, по суті, [отримало]. А так би купували за кошти міського бюджету, у нас не було б іншого шляху, – повідомив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

З ремонтом водонасосної станції №2 допомогла і держава. Минулого тижня Кабмін схвалив виділення 219 мільйонів гривень на її відновлення. Таким чином ремонт станції буде профінансований на 40%.

Олександр Ломако

Олександр Ломако

– Треба провести переговори Водоканалу, УКС та підрядної організації, як це зробити максимально швидко для того, щоб не втратити ці кошти. Бо якщо вони будуть повернені з цих причин у державний бюджет, або не витрачені, то в наступному році можна вже, посилаючись на цю суто технічну причину, не отримати продовження. Ми третину якщо зробимо у цьому році, це буде добре, – зазначив Олександр Ломако.

Окрім цього, Міжнародна організація з міграції передала «Чернігівводоканалу» когенераційну установку, яка може виробляти теплову та електричну енергію.

Сергій Малявко

Сергій Малявко

– Цю когенераційну установку ми плануємо встановити як резервне джерело живлення очисних споруд. Ця установка від газу забезпечить в разі блекауту роботу очисних споруд, – повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

За словами Сергія Малявка, в майбутньому, якщо проєкт реконструкції очисних споруд Чернігова вдасться втілити у життя, вони почнуть виробляти біогаз. Тоді когенераційна установка перейде на це паливо і надійно забезпечуватиме очисні споруди електроенергією. Також цей агрегат можна використовувати як резервне джерело енергії у звичайній котельні.

– Генераторами забезпечені практично всі підприємства критичної інфраструктури, освіти і охорони здоров’я. А когенерація – це новий напрямок, який може бути ефективним також для нашого міста, – підкреслив Олександр Ломако.

Комунальники з «Чернігівводоканалу» також продовжують реконструювати водопровід на вулиці Тероборони. Наразі вони вже проклали понад 250 метрів нових труб.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!



[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий